O nas

Fantasmarium jest stroną poświęconą literaturze oraz filmom fantasy i sci-fi. Naszym celem jest dostarczanie szczerych recenzji, na których można będzie polegać w czasie zakupów czytelniczych, czy też wybierania filmu na wieczór oraz propagowanie czytelnictwa.

Z chęcią nawiążemy też współpracę z wydawnictwami, doświadczonymi pisarzami oraz osobami dopiero rozpoczynającymi swoją literacką przygodę (w zakresie recenzowania książek i opowiadań, redakcji etc.). Zapraszamy do kontaktu! – fantasmarium@gmail.com

Nasz zespół:

ty-fantasmarium-com

Piotr

Redaktor naczelny

Od lat pasjonuję się fantastyką oraz sci-fi, jednakże dopiero pół roku temu żonie udało się namówić mnie do rozpoczęcia prowadzenia bloga (może dzięki temu, że wymyśliła dla niego ładną nazwę ;)). Moimi ulubionymi autorami są Neil Gaiman, J.R.R. Tolkien, Kurt Vonnegut, Steven Erikson (Anomander Rake i Itkovian to, według mnie, jedne ze zdecydowanie najlepszych postaci w całej literaturze fantasy) oraz Andrzej Sapkowski („Wiedźmin” już od dawna znajduje się moim osobistym Top3). Interesuję się również filmami sci-fi („Coś” i „Interstellar” powtarzam co około pół roku).


ja-fantasmarium-com

Małgosia

Redaktor/edytor

Na co dzień zajmuję się redakcją książek, szczególnie fantasy, gdyż wymagają one ogromnej kreatywności, dzięki czemu nie muszę skupiać się jedynie na interpunkcji i stylu. Do fantastyki przekonał mnie mąż – jako że jestem po polonistyce, żyłam w błędnym przekonaniu (jak wielu studentów tego kierunku), że fantastyka nie jest prawdziwą literaturą i … nawróciłam się. 🙂

Jestem też oczarowana Sagą o Wiedźminie, a także twórczością Neila Gaimana, jednakże moimi ulubionymi książkami są „Mistrz i Małgorzata” oraz „Rękopis znaleziony w Saragossie”.


 

Patroni Fantasmarium:

Jakub Gortat

Kamil Kaczmarczyk

Ryszard Maksymowicz

Waldemar Znamirowski

%d bloggers like this: