O nas

Fantasmarium jest portalem poświęconym literaturze, filmom fantasy i sci-fi oraz grom planszowym i RPG. Naszym celem jest propagowanie czytelnictwa oraz dostarczanie szczerych recenzji i artykułów, na których można będzie polegać w czasie zakupów czytelniczych, czy też wybierania filmu lub gry na wieczór.

Redakcja Fantasmarium:

ty-fantasmarium-com

Piotr

Redaktor naczelny

Od lat pasjonuję się fantastyką oraz sci-fi, jednakże dopiero pół roku temu żonie udało się namówić mnie do rozpoczęcia prowadzenia bloga (może dzięki temu, że wymyśliła dla niego ładną nazwę). Moimi ulubionymi autorami są Neil Gaiman, J.R.R. Tolkien, Kurt Vonnegut, Steven Erikson (Anomander Rake i Itkovian to, według mnie, jedne ze zdecydowanie najlepszych postaci w całej literaturze fantasy) oraz Andrzej Sapkowski („Wiedźmin” już od dawna znajduje się moim osobistym Top3). Interesuję się również filmami sci-fi („Coś” i „Interstellar” powtarzam co około pół roku).


ja-fantasmarium-com

Małgosia

Redaktor/edytor

Na co dzień zajmuję się redakcją książek, szczególnie fantasy, gdyż wymagają one ogromnej kreatywności, dzięki czemu nie muszę skupiać się jedynie na interpunkcji i stylu. Do fantastyki przekonał mnie mąż – jako że jestem po polonistyce, żyłam w błędnym przekonaniu (jak wielu studentów tego kierunku), że fantastyka nie jest prawdziwą literaturą i … nawróciłam się. 🙂

Jestem też oczarowana Sagą o Wiedźminie, a także twórczością Neila Gaimana, jednakże moimi ulubionymi książkami są „Mistrz i Małgorzata” oraz „Rękopis znaleziony w Saragossie”.


Nasze patronaty medialne:

Patronaty medialne Fantasmarium

Imprezy, których byliśmy patronami medialnymi:

 

 

%d bloggers like this: