„Zestaw startowy D&D” – jak zacząć przygodę w Zapomnianych Krainach?

Ostatnio pisaliśmy o podręczniku Xanathara przewodnik po wszystkim i tym samym rozpoczęliśmy serię tekstów o systemie Dungeons and Dragons. Jak rozpocząć przygodę w tym świecie? Według nas bez wątpliwości jest to Zestaw Startowy D&D. Dlaczego? Zapraszamy do lektury recenzji. 

Co otrzymujemy?

Zestaw startowy D&D zawiera wszystkie elementy potrzebne, do rozpoczęcia przygody w tym uniwersum. W pudełku znajdziecie zestaw kości, zeszyt zasad który pozwoli Wam zrozumieć mechanikę gry, pięć gotowych kart postaci oraz scenariusz od którego śmiało możecie zacząć – Zaginiona kopalnia Phandelvera. Jeśli chodzi natomiast o mapy, rekwizyty oraz inne dodatki mogące pomóc graczom bardziej wczuć się w przygodę – wszystko można znaleźć w internecie (np.tutaj).

"Zestaw startowy D&D"

Bariera wejścia?

Tworzenie postaci oraz przeliczanie ich statystyk, szczególnie na początku, może być jednym z elementów powstrzymujących nowych graczy przed sięgnięciem po gry RPG. Zestaw Startowy D&D pozwala nam uniknąć tej komplikacji i tak naprawdę zanim rozpoczniemy przygodę, należy po prostu zapoznać się z zeszytem zasad. Oczywiście nieco więcej pracy czeka mistrza gry, jednakże to również nie powinno być wielką przeszkodą – scenariusz zawiera wiele rad skierowanych do początkujących podróżników.

Zaginiona kopalnia Phandelvera

Podróżujecie Szlakiem Triboar przez pół dnia. Gdy wyjeżdżacie zza zakrętu, dostrzegacie piętnaście metrów od was dwa martwe konie leżące na drodze i blokujące przejazd. Z trucheł sterczy po kilka strzał o czarnych lotkach. Las schodzi tu niemal na sam trakt, a gęste zarośla porastają strome skarpy po obu stronach drogi. 

Scenariusz zawarty w Zestawie startowym D&D to doskonały początek przygody w świecie Zapomnianych krain. Ukończenie misji powinno zająć około piętnastu godzin, ale wiele zależy tutaj tak naprawdę od wyobraźni i planu mistrza gry. Niemniej Zaginiona kopalnia Phandelvera powinna pozwolić Wam i Waszym postaciom osiągnąć piąty poziom oraz przygotować się do dalszych wyzwań w uniwersum D&D. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się jeszcze czegoś o samym scenariuszu, zachęcam do przeczytania tego artykułu

"Zaginiona kopalnia Phandelvera" - ilustracja ze scenariusza

Podsumowując

Jeśli chcecie przeżyć fantastyczną przygodę w świecie pełnym smoków, goblinów i magicznych skarbów, ale nie macie doświadczenia z grami fabularnymi – gorąco polecamy Zestaw Startowy D&D. Materiały zawarte w pudełku pozwolą Wam sprawdzić, czy jest to rozrywka dla Was.

PS. Bardziej niż Zapomniane Krainy, interesuje Was świat Mitów Cthulhu? Zapraszamy do lektury naszej recenzji zestawu startowego do Zewu CthulhuCategories: Gry Planszowe i RPG

Tags: , , , , ,

1 reply

Trackbacks

  1. "Podręcznik gracza D&D 5ed" - recenzja - Fantasmarium

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: