„Władca Pierścieni – Zarzewie Wojny” -recenzja

Niedawno pisaliśmy o wersji podstawowej gry Władca Pierścieni – Podróże przez Śródziemie, która okazała się dla nas fantastyczną rozrywką. Zachęceni tym doświadczeniem postanowiliśmy sięgnąć po rozszerzenie do wspominanej planszówki, a mianowicie Zarzewie Wojny. Zapraszamy do lektury recenzji. 

Zarzewie Wojny – nowe przygody w Śródziemiu

W najnowszym rozszerzeniu do Podróży przez Śródziemie przyjdzie nam wziąć udział w wydarzeniach poprzedzających historię znaną wszystkim z Władcy Pierścieni. Królestwa ludzi, Rohan i Gondor, muszą zmierzyć się z nowym zagrożeniem – najemnikami najeżdżającymi ich ziemie. W trakcie rozgrywki będziemy musieli, między innymi, odkryć kto stoi za ciągłymi atakami oraz dowiedzieć się, jaki jest ich cel. 

"Władca Pierścieni - Podróże przez Śródziemie - Zarzewie Wojny"

Co nowego?

Co najważniejsze – rozszerzenie Zarzewie Wojny oferuje nową, składającą się z piętnastu misji kampanię. Każda z nich zajmuje około godzinę, więc gra powinna dostarczyć dobrej zabawy na dłuższy czas. Warto też wspomnieć, że w odróżnieniu do wersji podstawowej Podróży przez Śródziemie, Zarzewie Wojny większy nacisk kładzie na elementy przygodowo-eksploracyjne, niż walkę. Nie znaczy to oczywiście, że w trakcie rozgrywki zabraknie emocjonujących starć – wystarczy spojrzeć na zawarte w zestawie figurki. 🙂

"Zarzewie Wojny" - figurki wrogów

Skoro już o figurkach mowa – w pudełku znajdziecie dwadzieścia jeden figurek wrogów oraz siedem przedstawiających nowych bohaterów (między innymi Beorn, Boromir i Dwalin). Podobnie jak w przypadku wersji podstawowej, tak i tutaj aż chce się zabrać za malowanie. 

Rzecz jasna każdy z bohaterów wyposażony został w charakterystyczne dla siebie przedmioty oraz umiejętności, które bez wątpienia urozmaicą rozgrywkę. Co więcej – Zarzewie Wojny dodaje sześć nowych ról – Kronikarza, Przewodnika, Obrończynię, Kwatermistrza, Żołnierza i Oszusta. 

"Zarzewie wojny" - Karty bohaterów
"Zarzewie wojny" - figurki bohaterów

Warto też wspomnieć, że aby cieszyć się nowymi przygodami, przed rozpoczęciem gry należy zaktualizować aplikację mobilną. Dzięki temu, nawet jeśli chcielibyście ponownie zabrać się za wersję podstawową, wykorzystane zostaną też nowe kafelki, postacie, wrogowie etc. zawarte w dodatku.  

Podsumowując:

Rozszerzenie Zarzewie Wojny to według nas wspaniała kontynuacja Podróży przez Śródziemie. Ciekawa historia, piękne figurki oraz po prostu przyjemna rozgrywka sprawiają, że możemy przedłużyć naszą przygodę w uniwersum J.R.R. Tolkiena i wcielić się w role dobrze znanych i lubianych postaci. Gorąco polecamy!Categories: Gry Planszowe i RPG

Tags: , , , , ,

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: