Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie – recenzja

Na naszym blogu do Śródziemia udawaliśmy się już wiele razy, kiedy mowa była o Hobbicie, Silmarillionie, czy Władcy Pierścieni. Tym razem postanowiliśmy przeżyć nieco inną przygodę w świecie Tolkiena, a mianowicie dać szansę grze Władca Pierścieni – Podróże przez Śródziemie. Czy było warto?

Gra planszowa w Śródziemiu?

Władca Pierścieni – Podróże przez Śródziemie to gra kooperacyjna, dla 1-4 graczy, w której przyjdzie nam wcielić się w bohaterów znanych z twórczości J.R.R. Tolkiena. Naszym zadaniem jest wykonywanie misji, składających się na większą kampanię. Jeśli chodzi o umiejscowienie w czasie, to naprawdę trudno powiedzieć – przygody na pewno mają miejsce przez zakończeniem Władcy Pierścieni.

Władca Pierścieni - Podróże przez Śródziemie - recenzja

Zasady

Każdy z graczy wybiera jednego z dostępnych bohaterów, jego rolę w drużynie, otrzymuje ekwipunek oraz pozostałe podstawowe karty. Co ważne, Władca Pierścieni – Podróże przez Śródziemie wykorzystuje aplikację mobilną (bardzo ładnie zaprojektowaną), dzięki której rozgrywka jest bardziej płynna. Co więcej, gra nie wymaga poświęcania szczególnie dużo czasu na rozłożenie wszystkich elementów, a zasady wydają się bardziej przystępne. Jedna misja przeciętnie powinna zająć 60-90 minut.

Instrukcja i kompendium zasad - "Podróże przez Śródziemie"

W trakcie rozgrywki będzie dochodziło do różnego rodzaju wydarzeń, które szczegółowo opisane zostaną w aplikacji. Tutaj też pojawia się jedna z niewielu wad gry – lektor czyta tylko wstęp do każdej kampanii. Władca Pierścieni – Podróże przez Śródziemie w dużej mierze opiera się na narracji i szkoda, że nie zdecydowano się na odczytywanie również treści zawartej w poszczególnych misjach. 

Aplikacja "Władca Pierścieni - Podróże przez Śródziemie"

Klimat

Od razu zaznaczam, że w grze nie uświadczymy twarzy i grafik znanych z serii filmów Petera Jacksona. Nie jest to jednakże wada – wszystkie karty postaci, figurki oraz pozostałe elementy zostały zaprojektowane z dbałością o szczegóły, prezentują się naprawdę wyśmieniecie i fantastycznie wpisują się w świat Śródziemia. To samo można powiedzieć o misjach – trudno oderwać się od rozgrywki. 🙂

Figurki - "Władca Pierścieni - Podróże przez Śródziemie"

Co więcej, umiejętności poszególnych postaci uzupełniają się i faktycznie możemy poczuć się jak członkowie drużyny, przeżywającej fantastyczne przygody (do tego w Śródziemiu!). Podsumowując – rozgrywka była dla nas czystą przyjemnością. 

Podsumowując:

Władca Pierścieni – Podróże przez Śródziemie to pięknie wykonana, wciągająca planszówka, która powinna zainteresować każdego miłośnika twórczości J.R.R. Tolkiena. Dzięki pojawiającym się co jakiś czas dodatkom, gra jest wciąż żywa i oferuje nowe przygody swoim fanom, chcącym znowu zanurzyć się w tym wspaniałym uniwersum. Gorąco polecamy. Categories: Gry Planszowe i RPG, Różne

Tags: , , , , ,

1 reply

Trackbacks

  1. "Władca Pierścieni - Zarzewie Wojny" -recenzja - Fantasmarium

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: