Fantasmarium i Patronite?

Dziś może nieco mniej fantastycznie, ale temat mimo wszystko wszystko bardzo dla nas istotny. Po długiej dyskusji z żoną, postanowiliśmy założyć profil Fantasmarium na portalu pozwalającym wspierać autorów i ich działalność – Patronite.

Tworząc Fantasmarium, nie miałem (i nadal nie mam) złudzeń, że stanie się ono kiedykolwiek dochodowym biznesem – wręcz przeciwnie, prowadzenie portalu kosztuje nie tylko dużo czasu poświęconego na pisanie postów, lecz także pieniędzy potrzebnych do opłacenia hostingu strony internetowej, nabycia odpowiednich książek i filmów, czy nawet zareklamowania swoich treści, aby dotarły do większego grona odbiorców.

Nie to jednak było powodem naszej decyzji o poproszeniu naszych czytelników o pomoc – przecież w sumie od ponad półtora roku byliśmy w stanie prowadzić naszą działalność, korzystając tylko i wyłącznie z naszych zasobów i podejrzewam, że w mniejszym lub większym stopniu będzie się nam to udawało nadal. Dlaczego zatem?

Szeroko pojęta fantastyka od lat jest naszą pasją i nie będę ukrywał, że możliwość dzielenia się z Wami naszymi opiniami i sprawiania, że odkrywacie jakieś nowe piękne książki lub filmy (albo przypominacie sobie o tych starszych) to główny cel działalności Fantasmarium – jakkolwiek patetycznie by to nie brzmiało. Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia i w naszych głowach pojawiają się coraz to nowe plany, a w szczególności – zwiększenie częstotliwości pojawiania się tekstów, organizacja spotkań czytelniczych i konkursów, czy po prostu zakupienie trudno dostępnych (czasem tylko w języku angielskim) tytułów, potrzebnych do napisania bardziej wymagających tekstów. Niestety, wszystkie te rzeczy kosztują niemało, a jeśli doliczyć do nich regularne koszty związane z działaniem serwisu – wychodzi po prostu za dużo.

Dlatego też chcielibyśmy poprosić Was o pomoc. Jak działa Patronite? Dzięki portalowi możecie udzielić nam wsparcia finansowego, zwykle w przedziale od 5 do 50 złotych i stać się naszymi patronami/mecenasemi. W ramach podziękowania otrzymujecie nagrodę – zaczynając od zakładki, wymienienia w liście patronów na blogu, poprzez możliwość wybrania tematu kolejnego wpisu, czy uczestniczenia w konkursach w tajnej grupie na Facebooku.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że prosząc o wsparcie naszego serwisu, prosimy Was też o odmówienie sobie jakiejś mniejszej lub większej przyjemności, więc jak najbardziej zrozumiałe jest dla nas, jeśli nie zdecydujecie się wziąć udziału w akcji. W żaden sposób nie zmienia to faktu, że dalej będziemy starać się dostarczać Wam ciekawych treści i naprawdę doceniamy, że chcecie nas czytać.

Jeśli natomiast postanowicie dołączyć do grona naszych patronów, to możecie być pewni, że wszelkie otrzymane pieniądze przeznaczymy na zakup książek i filmów, o których prędzej czy później u nas przeczytacie oraz rozbudowę całego serwisu.Categories: Różne

Tags: , , ,

2 replies

  1. Bardzo dobry pomysł, trzymam kciuki za Wasz rozwój 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: